В старозагорската спортна зала „Иван Вазов“ приключи волейболния турнир за класиране във Висшата лига при мъжете. Според регламента първите два отбора в крайното класиране ще играят в по-горната група. След загуба на домакините от „Берое 2016“ в първия мач от „Царево“ с 2:3 гейма и след втората победа, над „Септември Про Синема“ с 3:1 гейма на „Царево“, отборът от морския град зае първо място в крайното класиране с две победи. А вторият участник във Висшата лига бе определен в прекия сблъсък на загубилите в първите срещи „Берое 2016“ и „Септември Про Синема“ София. Старозагорци надделяха с 3:2 гейма и спечелиха виза за Висшата лига. „Много съм щастлива, че си свършихме работата“, заяви след успеха Марияна Димова, треньор на „Берое 2016“. След церемонията по награждаването бе радостен и президента Жельо Желев. „Целта е да се затвърдим в лигата и след няколко години може да играем и в Суперлигата“, заяви той. Първата задача пред ръководството на клуба ще бъде намиране на треньор, който да води отбора във Висшата лига. Сегашният наставник Марияна Димова ще работи пак към клуба, но с други задачи. След лятната пауза ще започне и подготовката за новото първенство. „Ще залагаме и занапред на местни момчета“, каза още Жельо Желев.