Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) започна по-най-добрия начин през настоящата 2019 година, като се поздрави с успех в първото си домакинство от Висшата лига. Волейболистите, водени от Иван Тасев надиграха като домакини Арда (Кърджали) с 3:2 (18:25, 25:13, 19:25, 25:10, 15:10) в мач от осмия кръг на група Б от втората ни група, който се игра пред близо 700 привърженици в местната зала „Иван Вазов“.

С това обновеният състав на Берое, в който бяха привлечени три нови попълнения – Стефан Иванов ,Мартин Иванов и опитния Калоян Канев сюрпризира неприятно гостите и нанесе първа загуба на лидера Арда. Така старозагорци отбелязаха четвърта победа в група Б, като с четири загуби и 11 точки заемат пето място във временното класиране. Въпреки загубата отборът на Арда продължава да оглавява групата, като е на първо място със седем победи, една загуба и 22 точки

Добрата игра на ВК „БЕРОЕ 2016“ продължи и във втория кръг на Висша лига група „Б“.На 27.01.2019 г. в град Варна се проведе срещата между ВК „ЧЕРНОМОРЕЦ“ гр. Бяла и ВК „БЕРОЕ 2016“. Представителите на Стара Загора победиха убедително с 3:0 гейма – 20:25, 20:25, 18:25.

Предстои среща от групата с ВК „СТРОИТЕЛ“ гр. Пловдив, който ще се проведе на 02.02.2019 г. от 17:00 ч. в Спортна Зала „Иван Вазов“.